Pravidla pro restaurace

Naším cílem je kvalitnější personál a tím i kvalitnější gastronomie. Abychom předešli nedorozuměním a usnadnili vám používání naší platformy, sepsali jsme pár základních pravidel.

1. Respektujte hodinovou sazbu, délku směny, pozici i náplň práce, kterou jste uvedli v poptávce. Chcete-li na tom něco změnit, je nutné se s grasonem dohodnout. Nebude-li souhlasit, dodržte, na co jste ho najali. Pokud zkracujete nebo naopak prodlužujete směnu, má grason nárok na proplacení každé započaté půlhodiny.
2. Pište poptávky podrobně. Jedná-li se o práci v chladu venku nebo máte-li nulovou toleranci k tetování či piercingu, uveďte to do poptávky. Vyhnete se špatnému hodnocení grasona, který se u vás nachladil, a ušetříte cestu někomu, koho na směnu nebudete chtít.
3. Nikdy neoslovujte grasony napřímo mimo Grason. Jsme rádi, když jste spokojeni a chcete, aby k vám grason přišel znova, ale dělejte to vždy přes naši aplikaci. Vytvoření nové poptávky zabere pár vteřin a vy ochráníte sebe i grasona a navíc se vyhnete penále dle obchodních podmínek.
4. Když někoho naberete na stálo, dejte nám to vědět. Pokud mezi vámi a grasonem přeskočí jiskra natolik, že ho budete chtít nabrat na stálý pracovní poměr, budeme rádi. Nezapomeňte, že nám za to náleží odměna 5.000 Kč a dejte nám vědět. V opačném případě máme v obchodních podmínkách penále 50.000 Kč.
5. Co nechcete, aby grasoni dělali vám, nedělejte vy jim. Máme na mysli například rušení směn na poslední chvíli. Rozumíme, že někdy se nedá jinak, ale pokud byste rádi, aby se lidi chovali jinak, jděte jim příkladem.

Nejčastější dotazy

Kdy musím grasonovi potvrdit směnu?

Čím dřív grasonovi směnu potvrdíte, tím spíš s vámi bude počítat a nebude hledat jinde. Grasoni se mohou hlásit na více brigád a, jakmile ho některý podnik potvrdí, ostatní nabídky na směny ve stejný čas se automaticky zruší.

Co zahrnuje mzda v nabídce grasona?

Je to čistá hodinovka. Pokud budete chtít, můžete mu pochopitelně dát i víc, třeba podíl na spropitném. Nikdy mu však nesmíte vyplatit částku nižší než tu, kterou jste si dohodli. Hodinová sazba je předem daná a platí se každá započatá půlhodina.

Kdy grasoni dostávají výplatu?

U každé poptávky stanovujete, zda je výplata v hotovosti nebo na účet. V případě platby na účet je dobré do popisu poptávky napsat, jak rychle peníze vyplácíte pro mnohé grasony je to velmi důležitý faktor.

Kdy máme grasona na směně čekat?

Grasoni mají povinnost přijít 15 minut předem, aby se stihli převléknout, podepsat smlouvu a seznámit se s provozem. Tento čas se nepočítá do odpracované doby.

Jaké dokumenty musí grasoni mít?

Musí u sebe mít potravinářský a občanský průkaz. Vyžádejte si je hned po příchodu a rovnou podepište DPP.

Kdo zodpovídá za věci grasonů?

Vy. Zajistěte grasonům uzamykatelné skříňky, nebo si jejich věci vezměte k sobě do úschovy (kancelář, sklad), než směna skončí.

Můžu grasona přeložit na jinou pozici?

Grasoni se hlásí na konkrétní pozici (číšník, barman, debaras, ...). Pokud skutečná práce neodpovídá inzerátu, mají právo okamžitě a bez sankce odejít. Záleží ale na dohodě: pokud dodržíte minimální domluvenou hodinovku a grason nebude proti jiné práci nic namítat, necháme to na vás.

Co když grason nepřijde včas?

Pokud grason nedorazil včas a nedaří se vám ho kontaktovat na telefonu v jeho profilu, zavolejte nám na 739 877 799. Opakované hříšníky vyřadíme z databáze. Pozdní příchody rovněž zohledněte v hodnocení po směně.

Vážně musím po každé směně grasony hodnotit?

Hodnocení je pro nás, pro vás i pro ostatní podniky velmi důležité. Dobrým grasonům zajistí další práci a těm špatným… O těch se dozvíme my a hned to začneme řešit.

Můžeme osvědčeným grasonům nabídnout brigádu soukromě?

Ne. Sankce jsme si domluvili v obchodních podmínkách (50.000 Kč). V krajním případě můžeme zrušit váš přístup do aplikace. Domlouváním práce přes Grason.cz s transparentním hodnocením a jasně danými podmínkami chráníme jak vás, tak grasony.

Můžeme osvědčeným grasonům nabídnout práci na HPP nebo jinou formu zaměstnání?

Ano, ale dejte nám o tom prosím vědět. Je to zpoplatněno dle obchodních podmínek poplatkem 5.000 Kč. V opačném případě se vystavujete riziku pokuty ve výši 50.000 Kč.