Pravidla pro grasony

Sepsali jsme nejdůležitější pravidla, jejichž respektování ti přinese dlouhodobé a bezproblémové fungování v Grasonu. Níže jsou i odpovědi na nejčastější dotazy a kdybys sis čímkoli nebyl jistý, zavolej nebo napiš.

1. Nikdy nemluv s personálem o své hodinovce.
2. Na směnu se chodí 15 minut předem. Nezapomeň občanský i potravinářský průkaz.
3. Při práci je zakázáno pít alkohol nebo používat omamné látky. Jsi-li kuřák, vždy se dohodni s manažerem, než si půjdeš zakouřit.
4. Dress code uvedený v poptávce bez výjimky respektuj, ušetříš si zbytečné debaty či případné vyloučení ze směny.
5. Nemůžeš-li na směnu dorazit, odhlaš se. Čím dřív, tím líp. Ostatní budou mít šanci si směnu vzít. Vždy se odhlaš přes detail směny v appce.
6. Tvůj profil bude zablokován, pokud:
a. bez omluvy nedorazíš na směnu.
b. odhlásíš se méně než 24 hodin před směnou 3krát během 3 měsíců.
c. budeš mít opakované pozdní příchody, špatná hodnocení, časté odhlašování ze směn, konflikty s personálem či nerespektování dress code.
7. Při psaní hodnocení. se snaž být objektivní a za žádných okolností se neuchyluj k vulgarismům. Takové hodnocení bychom museli smazat.
8. Domlouvat se na brigádách v našich podnicích mimo Grason je zakázáno. Podnikům za to hrozí penále a tobě blokace profilu. Vždy trvej na tom, aby šly všechny brigády přes appku. Plyne z toho pro tebe mnoho výhod: směna se ti bude počítat do soutěží, získáš hodnocení a zlepšíš si profil i šanci získat další práci.

Nejčastější dotazy

Co mám udělat, když mi nabídnou práci mimo Grason.cz?

Domlouvat se na brigádách v našich podnicích mimo Grasona je zakázáno. Podnikům hrozí pokuta a tobě blokace profilu. Skutečnost, že si práci domluvíš přes nás, má mnoho výhod: směna se ti počítá do soutěží, každá nová pracovní zkušenost zlepšuje tvůj profil na Grasonu, což ti dává možnost další práce za vyšší mzdu.

Co když mi nabídnou práci na HPP?

Gratulujeme, to je dobrá zpráva a tvá skvělá vizitka. Pokud se na spolupráci dohodnete, dej nám vědět. Podnik je nám povinen zaplatit poplatek dle obchodních podmínek.

Jak mám vyplnit svůj profil, aby podniky měly větší zájem?

Dobrá, profesionální fotka je základ. Vyfoť se sám, ideálně v pracovním prostředí. Fotka společně s biem a obdrženými hodnoceními jsou hlavními faktory, podle kterých si podniky vybírá. Jsi-li jazykově vybavený nebo jsi sommeliér, tak si to v profilu rovněž vyplň. Obecně čím lépe a úplněji vyplněný profil máš, tím je vyšší pravděpodobnost, že si tě podnik vybere.

O jakou hodinovku si mám říct?

Grasoni po směně nedostávají spropitné jako běžní zaměstnanci, proto je ideální vyšší hodinová sazba, která má v sobě spropitné započítané. Doporučená hodinovka se samozřejmě liší na základě odvedené práce. Za sběr skla nedostaneš tolik jako za práci za barem nebo běhání po place, na Štědrý den se také platí víc. Pro číšnickou práci počítej se 120-170 Kč na hodinu, u kuchařské práce 150 - 200 Kč na hodinu.

V kolik mám přijít na domluvenou směnu?

Přijď vždy 15 minut předem. Musíš se stihnout převléknout, zjistit, jak funguje provoz, a podepsat DPP.

Jak si vybrat práci, aby mě nepřekvapilo, že něco neumím?

Mrkni se na jídelní a nápojový lístek na webu restaurace. Podívej se i na prostředí, ať nepřijdeš někam, kde ti to nesedí.

Co mám dělat, když se nemůžu dostavit na směnu?

Zvaž, zda to skutečně nelze zařídit, abys na směnu mohl dorazit. Pokud ne, co nejdříve se ze směny odhlaš. Uděláš to v detailu směny přes ikonu vpravo nahoře. Uveď pravdivý důvod odhlášení. V případě častého odhlašování z potvrzených směn, zejména pokud se odhlašuješ méně než 24 hodin před začátkem směny, ti můžeme zablokovat profil a nebudeš moct nás nadále využívat.

Co dělat, když se objeví poptávka, kam chci jít raději, ale už se hlásím jinam?

Pokud ti směnu podnik ještě nepotvrdil, můžeš své služby nabídnout i jiným. Jakmile si tě ale podnik vybere, není už možné přeskakovat z místa na místo.

Mohu se hlásit na více směn ve stejný den?

Můžeš. Zvýšíš si tím šanci získat práci. Jakmile tě některý podnik nabídku potvrdí, ze směn, které by se ti kryly, tě automaticky odhlásíme.

Co se stane, když bez omluvy nepřijdu na domluvenou směnu?

Pokud se bez omluvy nedostavíš na směnu, budeš za všech budoucích směn odhlášen(a) a tvůj profil bude zablokován. Pokud tedy hrozí, že na směnu nebudeš moct dorazit, co nejdřív se odhlas a dej šanci někomu jinému.

Co mám dělat, když mě budou chtít přeložit na jinou práci, než na jaké jsme byli domluveni?

To by se stát nemělo. Pokud s přeložením nebudeš souhlasit, máš plné právo odejít (bez vyplacení mzdy). Tento problém dále můžeš nahlásit naší community manažerce.

Co když mi budou chtít zkrátit nebo prodloužit směnu?

Pokud se na tom společně domluvíte, není to problém. Jinak samozřejmě můžeš odejít tak, jak to bylo původně domluveno. V případě prodloužení nebo zkrácení směny se platí každá započatá půlhodina.

Co mám dělat, když se ke mně ostatní personál nebude chovat hezky?

Hned po směně se obrať na community manažerku. Vyslechne obě strany a vše vyřídí. Můžeš to také zohlednit v hodnocení podniku.

Jak funguje vzájemné hodnocení Grasonů a restaurací?

Poté, co odpracuješ směnu, dostaneš od restaurace hodnocení od 1 do 5 hvězd, kdy 5 je nejlepší. Podniky mohou zároveň doplnit i slovní komentář. Také ty dáváš hodnocení a komentář restauraci po každé odpracované směně.

Co když někoho poleju nebo znečistím?

Pokud obsluha znečistí hosta, musí uvést oděv do přijatelného stavu či uhradit způsobenou škodu.